بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی ،فرمانده سپاه قدس و مسئول مرگ و ویرانی در بسیاری از کشورهای خاورمیانه، بدست دولت آمریکا، شایعاتی از اقدامات تلافی جویانه سایبری هکرهای ایرانی در فضای مجازی منتشر شد.

مدت زیادی طول نکشید که این شایعات به حقیقت پیوست و یک وب سایت متعلق به دولت ایالت متحده (fdlp.gov) هک شد. هکر ها بعد از بدست گرفتن اختیارات سایت صفحه اول این سایت را با یک پوستر پروپاگاندا نظام جمهوری اسلامی جایگزین کردند، که آمریکا و شخص رئیس جمهور آن را به انتقامی سخت تهدید کرده است. تا موقع نگارش این مطلب هنوز این سایت وابسته دولت آمریکا به حالت اول خود باز نگشته و از هنوز از دسترس عموم خارج است.

پوستر پروپاگندا جایگزین صفحه اول سایت آمریکا

براساس گزارشات برخی رسانه ها یکی از مقامات وزارت کشور آمریکا گفته است که هنوز معلوم نیست این اقدام از طرف هکرهای ایرانی انجام شده باشد.

بعد از انتشار این خبر برخی از فعالان حوزه امنیت سایبری این اقدام را به سخره گرفته و این هک را فاقد ارزش عملیاتی و آن را «بچه بازی» نامیدند.

گفتنی است که سایتهای دولتی از امنیت و مراقبت کمتری نسبت به سایتهای شرکت ها برخوردار هستند و به قول معروف شکار آسانی برای هکر ها محسوب می شوند.

به گفته برخی از فعالان حوزه امنیت سایبری، این اقدام حمله به زیرساختهای ایالات متحده محسوب نمی شود، گرچه که یک وب سایت دولتی را هدف قرار داده اما اطلاعات محرمانه یی در این حمله به دست نیامده.

شاید این اطلاعات برای برخی از خوانندگان جالب باشد که این وب سایت از نوع سامانه کنترل وب سایت Drupal بوده و هکر ها از یک حفره امنیتی در این سامانه بهره بردند تا بتوانند آن‌را هک کنند.

پاسخی بگذارید