فقط از اپلیکیشن های اصلی (اوریجینال) برنامه های پیام رسان استفاده کنید

تمامی اپ های غیر اوریجینال این پتانسیل رو دارن که تبدیل به یک ابزار جاسوسی بشن و اطلاعات شخصی و مهم از قبیل پیامهای متنی و عکس و فیلم کاربران رو بدزدن و حتی در مواقعی امکان فعال کردن میکروفون و دوربین کاربر رو هم خواهند داشت!

برای مثال خبری این روز ها منتشر شده مبنی بر اینکه ساز مان امنیت لبنان تلفن های همراه مجهز به سیستم عامل اندروید رو در 21 کشور جهان هک کرده!

محققان دو شرکت “لوک آوت” و “الکترونیک فرونتیر” روز پنج شنبه 18 ژانویه گزارش دادند که هکرها با پشتیبانی سازمان امنیت لبنان و با استفاده از بدافزارهایی توانستند تلفن های همراه کاربران در 21 کشور جهان را به ابزاری برای جاسوسی تبدیل کرده و نیم ملیون داده و اطلاعات شخصی و مهم اونها رو بدزدن!

این سازمان برای قربانیان خود، اغلب بدافزار یا اپلیکشین‌های تقلبی مانند واتس‌آپ و فیسبوک فرستاده است و تلفن های همراه آنها را پس از دانلود این بدافزارها به طور کامل تحت کنترل درآورده به ابزاری برای جاسوسی و شنود، عکس برداری، فیلمبرداری و کپی برداری از داده ها و اطلاعات شخصی و محرمانه تبدیل کرده است.

با توجه به تلاش‌های سرسام‌آور جمهوری اسلامی برای کنترل کاربران ایرانی و با توجه به تعدد برنامه های پیامرسانِ فیک به همه عزیزان هشدار میدیم که به هیچ وجه از برنامه های فیک با هر اسمی و با هر امکانات افزوده‌ای استفاده نکنید.

منبع اول

منبع دوم

@techafand

پاسخی بگذارید