طی ۴۰ سال گذشته یکی از پایه‌های حکومت ایران سانسور و قطع مردم خود از دنیای بیرون بوده است. در مدت دو دهه اخیر، بعد از ورود اینترنت جهانی به زندگی روزمره مردم، این پدیده‌ هم در کشورمان، از سانسور و فیلترینگ بی نصیب نماند. از این رو بازار فیلترشکن و پروکسی و ابزار دور زدن سانسور در ایران بسیار داغ است و تبلیغات ضد و نقیض بسیاری در این رابطه وجود دارد. در مقابل حکومت هم هر روز تلاش بیشتری می‌کند تا این دیواره‌ی فیلترینگ را بلند تر کند. در ادامه این مطلب قصد داریم به صورت مختصر تعدادی از بهترین فیلترشکن‌های رایگان موجود را معرفی و به میزانی در رابطه با تبلیغات ضد و نقیض روشنگری کنیم.

ابزار دور زدن فیلترینگ یور فریدام – Your Freedom

با توجه به تلاش‌های بسیار حکومت برای از کار انداختن فیلترشکن‌های موجود و غیر ممکن جلوه دادن دور زدن دیواره آتش و فیلترنت ایران، یور فریدام یکی از بهترین ابزارهای رایگان موجود است که این تلاش‌ها را نقش بر آب می‌کند و شما را به اینترنت آزاد متصل میکند.

یور فریدام یک محصول آلمانی است که از سال  ۲۰۰۶ (۱۳۸۵) خدمات دور زدن فیلترینگ و اتصال آزاد به اینترنت را ارائه می‌کند. این ابزار از آنجا که از پروتوکول‌ های متعددی برای دور زدن فیلترینگ استفاده می‌کند، می‌تواند ارتباط شما را از محدودیت‌های شدید هم عبور داده و به اینترنت آزاد متصل کند.

باید به این نکته توجه داشت که نسخه رایگان این محصول، روزانه ۲ ساعت و در هفته ۵ ساعت به شما خدمات می‌دهد. پس اگر قصد دارید به‌ صورت رایگان از این نرم افزار استفاده کنید، باید میزان و زمان استفاده خود را مدیریت کنید.

به چند نکته مهم هم در رابطه با این ابزار باید توجه داشت. یور فریدام یک ابزار اتصال به اینترنت جهانیست و نه یک وی‌ پی‌ ان. به این معنا که شما را از طریق یک شبکه خصوصی به اینترنت جهانی وصل نمی‌کند بلکه از پروتوکل‌هایی چون Socks5 و connection over DNS استفاده می‌کند.

فیلترشکن ویندسکرایب – Windscribe

ویندسکرایب یکی از فیلترشکن‌های موجود در بازار است که نسخه‌ای رایگان در کنار پلن‌های قابل خریداری‌اش ارائه میکند. یکی از ویژگی‌های اصلی این فیلترشکن ناشناس نگه‌داشتن هویت کاربران است. رابط کاربری ساده، سرعت بالا، اد بلاکر (حذف تبلیغات) و رمزگذاری‌ قوی اطلاعات کاربران از دیگر ویژگی‌های این فیلترشکن است. نسخه رایگان آن امکان تبادل ۱۰ گیگابایت اطلاعات در ماه را می‌دهد. برای استفاده از نسخه رایگان ابتدا باید در سایت این فیلترشکن windscribe.com ثبت نام کنید. این فیلترشکن ویندوز، مکینتاش،موبایل، تبلت و مرورگر را پشتیبانی میکند.

پاسخی بگذارید