maxresdefault

سیستم عامل اندروید با ۲میلیارد مشتری در جهان یعنی ۸۷٪ سهم بازار سیستم عامل‌های موبایل، بی شک پراستفاده ترین سیستم عامل گوشی‌های ما است. اما قسمت جالب داستان اینه که بدونیم به همین درصد بالا، بدافزار‌ها و باج‌افزار‌ها و جاسوس‌افزار‌ها و اصلا هر نوع «افزار» ضرر بارٍ متصور برای اندروید بیشتر از رقبایش وجود داره. پس به همین خاطر باید توجه بیشتری به آنتی ویروس‌ها داشته باشیم. حتما شما هم این را بارها از دوستان و اطرافیان و در گپ و گفت‌های دوستانه و یا مثلا کارشناسانه شنیدید که: «توی دنیای مجازی امنیت مطلق وجود نداره». درسته! «مطلق»ش وجود نداره، ولی بهتر از این است که خودمان با دست خودمان برای بدافزار‌ها و جاسوس‌افزارها کارت دعوت بفرستیم. نه؟ اینطور نیست؟!!!

آنتی‌ویروسها حکم یک لباس گرم و مناسب برای فصل سرما دارند. درسته که هر چقدر لباسهایتان گرم و مناسب باشند، باز هم نمیتوانند بطور مطلق شما را در برابر سرماخوردگی ایمِن کنه. ولی همه‌ی ما خوب میدانیم که بدون لباس گرم زمستانی در فصل سرما خیلی خواهیم لرزید.
حالا میپردازیم به معرفی چند آنتی‌ویروس رایگان  (Free) و مناسب برای گوشی های اندروید. یعنی اگر یکی از این اپ ها (App) رو روی گوشیتان نداشته باشید، باختید!!
01.png
۱. آواست AVAST
آواست، پیش‌کسوت امنیت فضای مجازی، آنتی‌ویروس شرکت خود را در حد یک اسکنر پرقدرت بدافزار یاب ارتقاع داده. از امکانات ویژه این اپ قدرتمند میشود به مسدود‌ کننده تماس، دیواره آتش، و «امکان ضد دزدی» اشاره کرد، که با کمک آن میتوانید در صورتیکه گوشی‌تان دزدیده شد یا آنرا گم کردید، محتوا و داده‌های گوشی‌تان را از راه دور حذف کنید.
این اپلیکیشن پیش از این پولی بود ولی حالا رایگان شده ولی باید حین کار با آن، تماشای آگهی را نیز تحمل کنید. البته با پرداخت یک هزینه ماهانه کوچیک میتوانید از شر آگهی نیز خلاص بشید.
لینک دانلود آواست امنیت موبایل
02
۲. بیت دیفندر Bitdefender Antivirus Free
بیت دیفندر با یک آنتی ویروس سبک و رایگان جایی برای خودش باز کرده. آنتی‌ویروس بیت دیفندر مثل خیلی اپ های آندروید در حالت سکوت پشت صحنه کار نمی کنه. بلکه باید دستی فعالش کنید. یعنی هر وقت شما یک اپ جدید دانلود می‌کنید بصورت خودکار توسط بیت دیفندر اسکن می‌شه و اسکنر ها رو باید بصورت دستی و غیر خودکار فعال کنید. یکی دیگر از قوتهای این اپ اینه که به محض نصب روی گوشی بدون انجام تنظیمات اضافه آماده حفاظت از گوشی شماست.
بیت دیفندر کنار اپ قدرتمندش برای گوشی های همراه، نسخه آنتی‌ویروسش برای ساعتهای هوشمند رو هم پشتیبانی میکنه.
لینک دانلود بیت دیفندر آنتی‌ویروس رایگان
03
۳. ای وی ال ‌AVL
ای وی ال نامی است که  کمتر شنیده شده اما در دنیای آنتی ویروسهای گوشیهای همراه قدرمتند است. از برجسته‌ترین امکانات این آنتی‌ویروس در کنار امکاناتی مثل مسدود کننده تماس و قابلیت ضد فیشینگ، می‌شه به بانک داده‌های بدافزار این شرکت اشاره کرد که همیشه آخرین اطلاعات و داده‌ها در مورد جدید‌ترین بدافزار‌ها رو تو جیبش داره. با ای وی ال خیالتون آسوده است. امکانات جذاب ولی کم حجم این آنتی‌ویروس یک یار خوب در نبرد همیشگی شما در جنگ با شارژ باطری است.
لینک دانلود آنتی‌ویروس ای وی ال
04.png
۴. مک‌افی MacAfee
مک‌افی از کهنه کارهای دنیای امنیت مجازیه، مانند نام «پله» (Pele) در دنیای فوتبال و البته یکی از معتبرترین‌‌ها نیز میباشد. مک‌افی در کنار اسکنر قوی خودش امکانات دیگه‌یی مثل ضد دزدی داره که این امکان رو به شما می‌ده تا به محض دزدیده شدن گوشی همراهتون اون رو از راه دور یا قفل کنه یا محتویاتش رو حذف کنه یا از سارق گوشی شما عکس بگیره. در کنار این قابلیتهای جالب این آنتی ویروس میتواند همه اپلیکیشن‌های گوشی شما را به دنبال درز دهنده‌های اطلاعات، اسکن کند. البته میتواند یک لیست از تماس‌گیرنده‌های مزاحم و مشکوک نیز ایجاد کند و تماسها و تکستهای آنها را مسدود کند.
لینک دانلود آنتی‌ویروس مک‌افی
05.png
۵. نورتون امنیت و آنتی‌ویروس Norton Security and Antivirus
امنیت تو فضای مجازی یعنی نورتون و نام نورتون یعنی امنیت فضای مجازی. البته که شرکت نورتون این لقب را رایگان بدست نیاورده است. انتی‌ویروس نورتون در یک آزمایش معتبر که چند ماه پیش انجام شد، توانست همه ویروس‌ها و بدافزار‌های اندروید را شناسایی کند. حتی میتواند همه ویروسهای مخفی شده در یک اپ و حتی فایلها را شناسایی و نابود کندی.
یکی دیگر از گفتنی‌های این آنتی‌ویروس دادن امکانی به صاحب گوشی است تا بتواند با ارسال یک اس ام اس ساده گوشی خود را قفل کند حتی اگر سیم‌کارت گوشی را خارج کرده باشند.
لینک دانلود انتی‌ویروس نورتون امنیت و انتی‌ویروس

پاسخی بگذارید