تحریم های جدید آمریکا صنعت تکنولوژی و رسانه های اینترنتی ایران را هدف قرار می‌دهد

خبرگزاری فارس وابسته به جمهوری اسلامی ایران در حساب توئیتر خود اعلام کرد، توسط یک ایمیل مطلع شده است بخاطر قرار گرفتن در لیست تحریمهای SDN (سازمانها و نهادهای وابسته به موسسات تروریستی) وب‌سایت این خبرگزاری حکومتی از روی دامنه .com حذف خواهد شد.

کوچ اجباری به دامنه .ir

این خبرگزاری وابسته به حکومت فعلی ایران، وب‌سایتش را به دامنه .ir که سرورهای آن داخل ایران نگه داری می شوند و از تحریم های آمریکا تبعیت نمی کنند، منتقل کرد.
نیمه ژانویه ۲۰۲۰ رخداد مشابهی برای سایت آپارات (وب سایت پخش ویدیو مشابه گوگل برای ایران) اتفاق افتاد. مدیر این وب‌سایت از بسته شدن دامنه ‌aparat.com به دلیل تحریم های آمریکا به ضد ایران خبر داد. اما چند ساعت بعد این وب‌سایت به وضعیت معمول خود بازگشت.
چند روز پش خبری از حذف وب سایت بانک سامان به دلیل تحریم ها منتشر شد.

این اتفاقات جدید مباحث و جدل های زیادی به همراه داشت. بسیاری از کاربران فضای مجازی معتقدند این اقدامات نه تنها لازم بلکه باقی وب‌سایت های وابسته به حکومت ایران نیز باید حذف شوند و از دسترسی به امکانات و خدمات اینترنتی جهانی منع شوند. حکومتی که همین امکانات و حقوق را برای مردم خودش سانسور و آنها را از دسترسی به جریان اطلاعات آزاد منع می‌کند، نباید اجازه داشته باشد از همان امکانات برای تبلیغ و گسترش اعتقادات سیاسی ، فکری و فرهنگی خود استفاده کند.

پاسخی بگذارید